^do góry

www.utw-starebogaczowice.pl

mod.
http://utw-starebogaczowice.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/sampledata.slideshow.2gk-is-101.jpglink
http://utw-starebogaczowice.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/sampledata.slideshow.1gk-is-101.jpglink
http://utw-starebogaczowice.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/sampledata.slideshow.3gk-is-101.jpglink
http://utw-starebogaczowice.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/sampledata.slideshow.4gk-is-101.jpglink
http://utw-starebogaczowice.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/sampledata.slideshow.5gk-is-101.jpglink
«
»
Progress bar

O Uniwersytecie

Uniwersytet powstał z myślą o ludziach dojrzałych, którzy nadal chcą być sprawni intelektualnie i cieszyć się życiem. Ma propagować wartościowy sposób życia oraz umożliwiać aktualizowanie wiedzy. Ma łamać stereotypy na temat seniorów i udowadniać, że wiek emerytalny to czas realizacji własnych pasji, zdobywania nowych umiejętności, podróżowania i poznawania nowych ludzi. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w zajęciach Uniwersytetu będzie sprzyjało aktywności psychicznej i społecznej słuchaczy oraz da wsparcie w trudach codziennego życia, na jakie napotykają seniorzy.

Członkiem UTW może zostać każda osoba w wieku dojrzałym, która złoży stosowną deklarację oraz opłaci niewielkie „czesne” ( 80 złotych na semestr). „Studenci” mogą uczęszczać na zajęcia w formie wykładów, lektoratów języków obcych, warsztatów oraz zajęć ruchowych.

Podobnie jak w roku poprzednim seniorzy będą poszerzać swoją wiedzę i umiejętności z takich przedmiotów jak języki obce (angielski lub niemiecki), obsługa komputera, kinezjologia edukacyjna czyli gimnastyka mózgu, rękodzieło oraz zajęcia ruchowe. W bieżącym semestrze oferta programowa zostanie wzbogacona o zajęcia z poważnie brzmiącej dziedziny jaką jest gelotologia, która w prostym tłumaczeniu oznacza naukę o śmiechu a w czasie zajęć prowadzona będzie geloterapia czyli terapia śmiechem, oparta na założeniu, że spontaniczny śmiech pomaga odreagować stres, konflikty i frustracje. Terapia śmiechem służy wykształceniu umiejętności rozładowania napięć emocjonalnych i stresu, a także profilaktyce zdrowia. Wymienione zajęcia warsztatowe odbywać się będą w każdy czwartek w godz.15.00 – 19.00. Dodatkowo jeden raz w miesiącu seniorzy jak na studentów przystało wysłuchają wykładów monograficznych prowadzonych przez pracowników naukowych Wałbrzyskiej Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości oraz innych ciekawych osobistości ze świata nauki. A ponieważ nie samą nauką student żyje organizowane będą również różnego rodzaju wyjazdy (np. na krytą pływalnię i do Teatru Dramatycznego) oraz wycieczki krajoznawczo-turystyczne.

Uroczysta inauguracja roku akademickiego anno domini 2013/2014 odbędzie się 3-go października o godz. 16.00 w Gminnym Centrum Edukacyjno-Społecznym w Starych Bogaczowicach. Wszystkich obecnych słuchaczy oraz chętnych do zapisania się serdecznie zapraszamy. Deklaracje uczestnictwa można złożyć osobiście w Gminnym Centrum Edukacyjno-Społecznym w Starych Bogaczowicach ul. Główna 148 lub telefonicznie pod numerem 74 8443503 i 665 657 916. Wszelkich informacji udziela koordynator UTW p. Gabriela Leszczyńska.

Pamiętaj! Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu.