^do góry

www.utw-starebogaczowice.pl

mod.
http://utw-starebogaczowice.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/sampledata.slideshow.2gk-is-101.jpglink
http://utw-starebogaczowice.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/sampledata.slideshow.1gk-is-101.jpglink
http://utw-starebogaczowice.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/sampledata.slideshow.3gk-is-101.jpglink
http://utw-starebogaczowice.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/sampledata.slideshow.4gk-is-101.jpglink
http://utw-starebogaczowice.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/sampledata.slideshow.5gk-is-101.jpglink
«
»
Progress bar

O Uniwersytecie

Uniwersytet powstał z myślą o ludziach dojrzałych, którzy nadal chcą być sprawni intelektualnie i cieszyć się życiem. Ma propagować wartościowy sposób życia oraz umożliwiać aktualizowanie wiedzy. Ma łamać stereotypy na temat seniorów i udowadniać, że wiek emerytalny to czas realizacji własnych pasji, zdobywania nowych umiejętności, podróżowania i poznawania nowych ludzi. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w zajęciach Uniwersytetu będzie sprzyjało aktywności psychicznej i społecznej słuchaczy oraz da wsparcie w trudach codziennego życia, na jakie napotykają seniorzy.

Członkiem UTW może zostać każda osoba w wieku dojrzałym, która złoży stosowną deklarację oraz opłaci niewielkie „czesne” ( 80 złotych na semestr). „Studenci” mogą uczęszczać na zajęcia w formie wykładów, lektoratów języków obcych, warsztatów oraz zajęć ruchowych.

Obecnie seniorzy mogą poszerzać swoją wiedzę i umiejętności podczas stałych zajęć z takich przedmiotów jak: język niemiecki, sztuka pamiętania, biblioterapia, warsztaty teatralne, historia sztuki i gimnastyka rehabilitacyjna. Powstała również grupa entuzjastów gier planszowych, głównie scrabble, która z wielkim zaangażowaniem i poczuciem humoru przy okazji gry "szlifuje" język polski.

Wymienione zajęcia warsztatowe odbywają się w każdy czwartek
w godz.14.30- 18.45. Dodatkowo, jak na studentów przystało, seniorzy mają możliwość wysłuchania szeregu ciekawych wykładów zaproszonych Gości z zewnątrz, jak również wykładów monograficznych prowadzonych przez pracowników naukowych Wałbrzyskiej Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości oraz innych ciekawych osobistości ze świata nauki.

Ponieważ nie samą nauką student żyje organizowane są również różnego rodzaju wyjazdy oraz wycieczki krajoznawczo-turystyczne.

Serdecznie zapraszamy osoby chętne do skorzystania i zapisania się na Uniwersytet. Gwarantujemy wspaniała, luźną atmosferę, dużo  ciekawej wiedzy, możliwość zdobycia nowych umiejętności jak również dużo zabawy:)

Deklaracje uczestnictwa można złożyć osobiście w Gminnym Centrum Edukacyjno-Społecznym w Starych Bogaczowicach ul. Główna 148  w każdy czwartek podczas zajęć. 

Wszelkie informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem 74 8443503 lub u Koordynatora UTW, Pani Beaty Kras, tel. 536 228 789.

Pamiętaj! Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu.