^do góry

www.utw-starebogaczowice.pl

mod.
http://utw-starebogaczowice.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/sampledata.slideshow.2gk-is-101.jpglink
http://utw-starebogaczowice.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/sampledata.slideshow.1gk-is-101.jpglink
http://utw-starebogaczowice.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/sampledata.slideshow.3gk-is-101.jpglink
http://utw-starebogaczowice.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/sampledata.slideshow.4gk-is-101.jpglink
http://utw-starebogaczowice.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/sampledata.slideshow.5gk-is-101.jpglink
«
»
Progress bar

AKTUALNOŚCI

 

JASEŁKA SENIORÓW Z UTW STARE BOGACZOWICE

 

W dniu 15 grudnia 2016r. w ramach zajęć teatralnych na Uniwersytecie III Wieku w Starych Bogaczowicach grupa słuchaczy pod opieką pani Małgorzaty Leszczyńskiej przygotowała jasełka bożonarodzeniowe „na wesoło”. W spotkaniu poza seniorami udział brali zaproszeni goście: pan Wójt Mirosław Lech, sekretarz Gminy – pani Barbara Kurasińska, kierownik GOPS – pani Jolanta Kocoń oraz kierownik GCES – pani Ilona Lewkowicz. Nasi słuchacze wykazali się wielkim talentem aktorskim oraz pomysłowością w przygotowaniu kostiumów do ról. Podczas przedstawienia mieliśmy okazję poznać genezę świątecznych tradycji, pośmiać się oraz zaśpiewać wspólnie kolędy. Po zakończeniu przedstawienia była okazja do rozmów, kolędowania i delektowania się świątecznymi wypiekami przygotowanymi przez nasze seniorki. Pani Małgosi oraz uczestnikom zajęć teatralnych serdecznie gratulujemy świetnego występu i z niecierpliwością czekamy na kolejne przedstawienie.

 

 

Aktywni Seniorzy zgłębiają zwiedzę!

 

W dniu 22 listopada br grupa składająca się z 37 słuchaczy i koordynatorów Uniwersytetu III Wieku w Starych Bogaczowicach udała się do Wrocławia, żeby zobaczyć wystawę edukacyjną Hydropolis. Podczas niemal 1,5 godzinnego zwiedzania ochoczo odpowiedzieliśmy na motto przewodnie wystawy – zgłębiaj wiedzę, i dzięki przewodnikowi poznaliśmy wiele ciekawostek. Wystawa podzielona jest na 8 stref tematycznych, każda z nich przedstawia wodę z innego, fascynującego ujęcia. Nasi wspaniali seniorzy po raz kolejny udowodnili, że niezależnie od ilości lat życia można być aktywnym i ciekawym życia. Dziękujemy słuchaczom Uniwersytetu III Wieku za bycie przykładem dla innych.

 

Bal Karnawałowy

30.01.2014

Karnawał trwa więc i my postanowiliśmy „zabalować”. Było głośno i kolorowo. Każdy miał piękną maskę karnawałową wykonaną własnoręcznie na zajęciach rękodzieła artystycznego a suknie pań mieniły się w blasku świateł. Do tańca nie trzeba było nikogo namawiać i choć panów mamy zdecydowanie mniej niż pań wszyscy świetnie się bawili.

Czytaj więcej...

"Wieczór z rzecznikiem"

14.01.2014

Dzisiaj gościliśmy w naszym Centrum członków Stowarzyszenia „Stop-Klatka” z Warszawy oraz rzecznika praw obywatelskich na spotkaniu pod nazwą „Wieczór z rzecznikiem” Celem spotkania było poszerzanie wiedzy z zakresu  swoich praw podstawowych oraz dyskusja z przedstawicielem Biura Rzecznika praw Obywatelskich.

Czytaj więcej...

Wystawa fotograficzna

„Uzdrowiskowy Dolny Śląsk”

19.12.2013

Na zakończenie realizowanego od października projektu „Uzdrowiskowy Dolny Śląsk” zorganizowana została wystawa fotograficzna, na której znalazły się zdjęcia uczestników projektu zgłoszone do konkursu „Moje wspomnienie z wycieczki”. W konkursie nagrody otrzymali: Ewa Zając, Lucyna Harmacińska, Jadwiga Silka, Anna Jaglarz, Sara Polcyn, Jolanta Cybuch i Zbigniew Jonczyk. Gratulujemy. A wystawę można zwiedzać w Gminnym Centrum Edukacyjno-Społecznym do końca stycznia.

Wycieczka do Cieplic

04.12.2013

I kolejny, niestety ostatni nasz wyjazd w ramach projektu "Uzdrowiskowy Dolny Śląsk". Tym razem bylismy w Jeleniej Górze-Cieplicach.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Lądka Zdroju 

W ramach projektu "Uzdrowiskowy Dolny Śląsk" w dniu 19 listopada 2013 r. zwiedzaliśmy Lądek Zdrój - jedno z najpiękniejszych uzdrowisk w naszym regionie.   

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny

Przypominam o konkursie fotograficznym na najciekawsze zdjęcie z wycieczek po uzdrowiskach. Na zdjęcia w formie elektronicznej ( płyta CD lub pendrive) czekam do czwartku 12.12.2013. Ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród nastąpi w czasie zakończenia projektu 19-go grudnia.

Koordynator UTW

Gabriela Leszczyńska 

Zaproszenie na wycieczkę

Wszystkich zainteresowanych zapraszam na wycieczkę do Jeleniej Góry - Cieplic. W ramach projektu "Uzdrowiskowy Dolny Śląsk" będziemy zwiedzać uzdrowisko, odwiedzimy również Muzeum Przyrodnicze a na koniec zażyjemy kąpieli w basenie uzdrowiskowym "Marysieńka".

Wyjazd 03.12.2013 r. o godz. 10.00.

 Zapisy w Gminnym Centrum lub pod numerem telefonu 74 8443503.

 

Zdobądź z Nami Europejskie Komputerowe Prawo Jazdy

 Gmina Wałbrzych wraz z partnerami Polską Izbą Młodych Przedsiębiorców LOM Wrocław oraz Centrum Doradztwa i Rozwoju Kompetencji we Wrocławiu, realizuje od stycznia 2013 r. projekt, pn. „Rozwój kapitału ludzkiego Aglomeracji Wałbrzyskiej poprzez wzrost kompetencji ICT jego mieszkańców”. Na realizację projektu Partnerzy pozyskali 100% dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013. Aktualnie trwa nabór uczestników na zajęcia, które rozpoczną się w styczniu przyszłego roku.

 W ramach projektu prowadzone są bezpłatne szkolenia komputerowe dla mieszkańców gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej - Wałbrzycha, Boguszowa-Gorc, Szczawna-Zdroju, Jedliny-Zdrój, Głuszycy, Mieroszowa, Czarnego Boru, Starych Bogaczowic, Walimia, Radkowa, Świebodzic, Kamiennej Góry oraz Miasta i Gminy Nowa Ruda, którzy ukończyli, co najmniej 18 lat, posiadają co najwyżej średnie wykształcenie oraz nie posiadają udokumentowanej znajomości obsługi komputera. Mogą to być osoby zatrudnione, bezrobotne, emeryci, renciści, pełnoletni uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, studenci I stopnia studiów.

 Po zakończeniu szkolenia, uczestnicy mogą uzyskać bezpłatnie Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych (ECDL - European Computer Driving Licence), potwierdzający nabycie przez nich umiejętności obsługi komputera na poziomie podstawowym lub zaawansowanym.

Czytaj więcej...

                                                                                   Zapraszamy wszystkich mieszkańców

                                                                                   na wykład monograficzny pt.

„Medyczne i fizjoterapeutyczne metody wspomagania aktywności  seniorów”

Wykład wygłosi dr Bogusław Bałuka – dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Zdrowia WWSZiP,

specjalista seksuologii i gerontologii

26.11.2013r. godz. 16.00

Gminne Centrum Edukacyjno-Społeczne w Starych Bogaczowicach

 

         

     Zajęcia w pierwszym semestrze

 

Semestr w pełni a my intensywnie zdobywamy nową wiedzę i umiejętności.

Czytaj więcej...

 

WSTAŃ POLSKO MOJA… WIECZORNICA PATRIOTYCZNA

14.11.2013

W czwartkowy wieczór przy blasku świec w Gminnym Centrum Edukacyjno-Społecznym spotkały się trzy pokolenia mieszkańców gminy by wspólnie świętować 95 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wieczornica patriotyczna składająca się z historycznego wstępu czyli filmu o Józefie Piłsudskim, programu słowno – muzycznego przygotowanego przez Panią Bogumiłę Stępień wraz z dziecięcym zespołem muzycznym „Bogaczowiczanie” oraz wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych stanowiła  niezapomnianą lekcję historii   i integracji dla wszystkich jej uczestników.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na Wieczornicę patriotyczną

Wieczornica poświęcona będzie 95-tej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

i odbędzie się w czwartek 14 listopada 2013r. o godz. 1630 w Gminnym Centrum Edukacyjno-Społecznym w Starych Bogaczowicach

W programie m.in.

  • - występ zespołu „Bogaczowiczanie”
  • - krótka lekcja historii,
  • - wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych

 

Czytaj więcej...

Inauguracja roku akademickiego 2013/14 

W czwartek 3-go października rozpoczęliśmy kolejny rok akademicki. Inauguracja odbyła się w Gminnym Centrum Edukacyjno-Społecznym w Starych Bogaczowicach i miała bardzo uroczysty charakter. Wszyscy słuchacze przybyli na uroczystość punktualnie - wypoczęci i stęsknieni za sobą po wakacyjnej przerwie.

Czytaj więcej...

Zapisy na rok akademicki 2013/2014

Ruszył nabór słuchaczy na rok akademicki 2013/2014

Czytaj więcej...

Wykład monograficzny „Uzdrowiska Dolnego Śląska” - 21 października 2013r.

Rozpoczynamy realizację projektu współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego „Uzdrowiskowy Dolny Śląsk”. Projekt ma na celu poznanie walorów turystycznych i leczniczych naszego regionu. W ramach projektu odbędzie się wykład monograficzny oraz trzy wycieczki turystyczno-krajoznawcze – do Polanicy Zdroju, Lądka Zdroju oraz Jeleniej Góry-Cieplic.

Czytaj więcej...