^do góry

www.utw-starebogaczowice.pl

mod.
http://utw-starebogaczowice.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/sampledata.slideshow.2gk-is-101.jpglink
http://utw-starebogaczowice.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/sampledata.slideshow.1gk-is-101.jpglink
http://utw-starebogaczowice.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/sampledata.slideshow.3gk-is-101.jpglink
http://utw-starebogaczowice.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/sampledata.slideshow.4gk-is-101.jpglink
http://utw-starebogaczowice.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/sampledata.slideshow.5gk-is-101.jpglink
«
»
Progress bar

AKTUALNOŚCI

DYKTANDO '2018.

VII Dyktando Gminne cieszyło się wspaniałą frekwencją. Uczestnicy, w radosnej atmosferze, sprawdzili swoją wiedzę ortograficzną. Nie mamy się czego wstydzić - uzyskana punktacja była bardzo wysoka. Wśród wszystkich uczestników, wyłonieni zostali zwycięzcy w trzech kategoriach:

Kategoria grupowa
I miejsce: Uniwersytet Trzeciego Wieku
II miejsce: Sołectwo Gostków
III miejsce: Sołectwo Chwaliszów

Kategoria indywidualna
I miejsce: Joanna Bankowska
II miejsce: Jadwiga Selent
III miejsce: Krystyna Jończyk

Kategoria młodzież
I miejsce: Małgorzata Mołda
II miejsce: Tomasz Mołda
III miejsce: Maja Czarnecka

Serdecznie gratulujemy naszym Paniom z UTW za tak wspaniały sukces :):) 

 

PEŁNA EMOCJI WYCIECZKA DO WROCŁAWIA :)

Zima w pełni ale naszym Słuchaczom wcale to nie przeszkadzało i 24 lutego wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. 

W pierwszej kolejności zwiedzili Muzeum Narodowe, gdzie wysłuchali bardzo ciekawego wykładu na temat sztuki polskiej XIX wieku oraz zwiedzili galerię. Była okazja do zobaczenia tych wszystkich dzieł, o których słyszeli podczas cotygodniowych zajęć z historii sztuki. To była bardzo ciekawa lekcja i na pewno na długo zostanie w pamięci. Po zwiedzeniu Galerii, słuchacze UTW zwiedzili jeszcze inne wystawy w muzeum. 

Druga atrakcja wyjazdu to spektakl pt. "Panna Nikt" w Teatrze Współczesnym i możliwość obejrzenia nowatorskiej wersji znanej sztuki. Zanim jednak wszyscy zasiedli wygodnie w teatralnych fotelach, był czas na zwiedzanie wrocławskiej starówki i spacer pięknymi, malowniczymi uliczkami Wrocławia.   

    

 

TŁUSTY CZWARTEK'2018:

Tłusty czwartek'2018 - co tu dużo mówić - było co degustować - różnorodność smaków zaspokoiła każde podniebienie :):) Było tyle paczków, że jeszcze zostało na następne zajęcia, czyli mieliśmy "tłusty czwartek bis":) 

 

 

..."NIECH ŻYJE BAL..." 

Karnawał 2018 uważamy za udany:)  W styczniu zorganizowaliśmy Wielki Bal Przebierańców - jak się bawić, to na całego ! To był super pomysł na wspólne spędzenie czasu i świetną  zabawę:) Zorganizowaliśmy składkę na dobre jedzenie, które sami kupiliśmy, przygotowaliśmy i ... oczywiście zjedliśmy ze smakiem :) Ale główną atrakcją były tańce i różnorodność strojów naszych słuchaczy :) Jak widać na zdjęciach - wyobraźnia nie zna granic:) Wszystkie przebrania były FANTASTYCZNE i zasługiwały na nagrody. JURY wybrało Króla i Królową Balu Przebierańców, którzy wzbogacili się o korony na głowie:) Bawiliśmy się przy muzyce lat 70, 80 i 90 oraz Italo Disco, nie zabrakło też najnowszych przebojów... To była super zabawa:):):):)     * więcej zdjęć w galerii

  

 

 

 

 

 

 

Malować naprawdę KAŻDY MOŻE...

...o czym przekonali się nasi słuchacze podczas zajęć z malarstwa
i rysunku, przeprowadzonych przez naszego Gościa, Panią Bogumiłę Stęszewską z Wałbrzycha,  laureatkę wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, artystkę -malarkę, malującą swoje obrazy wieloma technikami. Dzięki tym zajęciom słuchacze, którzy twierdzili, że nie potrafią malować, przekonali się, że ...jednak potrafią - wystarczy tylko zrobić pierwszy ruch kredką lub pędzlem i przenieść się w magiczny świat kolorów i kształtów, które samemu się stworzyło... To były miłe, artystyczne chwile, zwłaszcza dla osób, które nie podejrzewały, że mają taki talent.  Serdecznie dziękujemy Pani Bogusi za malarskie inspiracje:)                                                  * Więcej zdjęć w galerii.   

 

 

 

Wigilia '2017

W dniu 14.XII.2017 roku zostaliśmy zaproszeni na Uroczystą Wigilię do naszej patronackiej uczelni - Wałbrzyskiej Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości. W ten przedświąteczny czas czuć było już w pełni atmosferę świąt, nie tylko ze względu na zapach słodkich wypieków świątecznych ale też na  wspaniałe występ artystyczne w wykonaniu seniorów oraz młodzieży. Na uroczystość przybyło też wielu znamienitych gości, którzy podobnie jak słuchacze UTW docenili brawami występy muzyczne. Była też okazja do złożenia sobie życzeń, dzielenie się opłatkiem i ciekawe rozmowy przy stole wigilijnym zapełnionym słodkościami. 

  

Muzyczna podróż dookoła świata

W dniu 23 listopada 2017 r. słuchacze Uniwersytetu mieli okazję uczestniczyć
w fantastycznych warsztatach  muzycznych pt. "Muzyczna podróż dookoła świata".

Gościem specjalnym był Pan Wojciech Gęgotek z Wałbrzycha, który jest pasjonatem muzyki, kolekcjonerem instrumentów z całego świata oraz prowadzącym  własne koncerty mis i gongów.

Studenci z wielkim zaciekawieniem słuchali opowieści o tym, czym dla człowieka jest muzyka, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają dźwięki oraz to, że w każdym z nas każdego dnia "rozbrzmiewa muzyka", choćby poprzez bicie naszego serca:) Mieli też okazję posłuchać dźwięków mis i gongów tybetańskich, dzwonków oraz innych instrumentów.

To było pierwsze spotkanie z Panem Wojtkiem ale nie ostatnie, bowiem temat tak się spodobał, że już w najbliższy czwartek, 30 listopada będziemy gościć Pana Wojciecha ponownie, na drugiej części warsztatów od godz. 15.15. Serdecznie zapraszamy :)       

muzyczna podroz 

 

 

 

 

KOLEJNY ROK AKADEMICKI

KOLEJNY ROK AKADEMICKI  NA UNIWESTYECIE TRZECIEGO WIEKU W STARYCH BOGACZOWICACH – ROZPOCZĘTY

Działający od lutego 2012 roku Uniwersytet III Wieku w Starych Bogaczowicach właśnie rozpoczął piąty rok działalności. Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018 odbyła się w czwartek 5 października 2017r.  tradycyjnie już w gościnnych progach Centrum Biblioteczno –Kulturalnego w Starych Bogaczowicach. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości z siedzibą w Wałbrzychu – naszej uczelni patronackiej –
w osobach: prof. zw. dr hab. inż. Franciszek Mroczko oraz dr Piotr Laskowski. Zaszczycili nas obecnością: Wójt Gminy Mirosław Lech, radna Rady Gminy Pani Marta Wyrzykowska, dyrektor Centrum Biblioteczno-Kulturalnego Pani Ilona Bujalska oraz osoby stale współpracujące z naszym UTW. Krótki wykład inauguracyjny wygłosił profesor F. Mroczko oraz Pani Beata Kras, która od bieżącego roku akademickiego będzie koordynować pracę naszego uniwersytetu.  Dwie osoby złożyły uroczyste ślubowanie i otrzymały indeksy, które wręczył prof. F. Mroczko.

Zapraszamy serdecznie wszystkich Seniorów, którzy chcieli by dołączyć do grona naszych słuchaczy – z nami spędzicie ciekawie czas, zdobędziecie nową wiedzę, nabędziecie nowych umiejętności, poznacie ciekawych ludzi! . Zajęcia podobnie jak w latach ubiegłych obywać się będą w czwartki w siedzibie Centrum.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy GOPS od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30 pod numerem telefonu 74 8452-730 lub można je uzyskać osobiście w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej lub w trakcie zajęć w Centrum.


 

 

JASEŁKA SENIORÓW Z UTW STARE BOGACZOWICE

 

W dniu 15 grudnia 2016r. w ramach zajęć teatralnych na Uniwersytecie III Wieku w Starych Bogaczowicach grupa słuchaczy pod opieką pani Małgorzaty Leszczyńskiej przygotowała jasełka bożonarodzeniowe „na wesoło”. W spotkaniu poza seniorami udział brali zaproszeni goście: pan Wójt Mirosław Lech, sekretarz Gminy – pani Barbara Kurasińska, kierownik GOPS – pani Jolanta Kocoń oraz kierownik GCES – pani Ilona Lewkowicz. Nasi słuchacze wykazali się wielkim talentem aktorskim oraz pomysłowością w przygotowaniu kostiumów do ról. Podczas przedstawienia mieliśmy okazję poznać genezę świątecznych tradycji, pośmiać się oraz zaśpiewać wspólnie kolędy. Po zakończeniu przedstawienia była okazja do rozmów, kolędowania i delektowania się świątecznymi wypiekami przygotowanymi przez nasze seniorki. Pani Małgosi oraz uczestnikom zajęć teatralnych serdecznie gratulujemy świetnego występu i z niecierpliwością czekamy na kolejne przedstawienie.

 

 

Aktywni Seniorzy zgłębiają zwiedzę!

 

W dniu 22 listopada br grupa składająca się z 37 słuchaczy i koordynatorów Uniwersytetu III Wieku w Starych Bogaczowicach udała się do Wrocławia, żeby zobaczyć wystawę edukacyjną Hydropolis. Podczas niemal 1,5 godzinnego zwiedzania ochoczo odpowiedzieliśmy na motto przewodnie wystawy – zgłębiaj wiedzę, i dzięki przewodnikowi poznaliśmy wiele ciekawostek. Wystawa podzielona jest na 8 stref tematycznych, każda z nich przedstawia wodę z innego, fascynującego ujęcia. Nasi wspaniali seniorzy po raz kolejny udowodnili, że niezależnie od ilości lat życia można być aktywnym i ciekawym życia. Dziękujemy słuchaczom Uniwersytetu III Wieku za bycie przykładem dla innych.

 

Bal Karnawałowy

30.01.2014

Karnawał trwa więc i my postanowiliśmy „zabalować”. Było głośno i kolorowo. Każdy miał piękną maskę karnawałową wykonaną własnoręcznie na zajęciach rękodzieła artystycznego a suknie pań mieniły się w blasku świateł. Do tańca nie trzeba było nikogo namawiać i choć panów mamy zdecydowanie mniej niż pań wszyscy świetnie się bawili.

Czytaj więcej...

"Wieczór z rzecznikiem"

14.01.2014

Dzisiaj gościliśmy w naszym Centrum członków Stowarzyszenia „Stop-Klatka” z Warszawy oraz rzecznika praw obywatelskich na spotkaniu pod nazwą „Wieczór z rzecznikiem” Celem spotkania było poszerzanie wiedzy z zakresu  swoich praw podstawowych oraz dyskusja z przedstawicielem Biura Rzecznika praw Obywatelskich.

Czytaj więcej...

Wystawa fotograficzna

„Uzdrowiskowy Dolny Śląsk”

19.12.2013

Na zakończenie realizowanego od października projektu „Uzdrowiskowy Dolny Śląsk” zorganizowana została wystawa fotograficzna, na której znalazły się zdjęcia uczestników projektu zgłoszone do konkursu „Moje wspomnienie z wycieczki”. W konkursie nagrody otrzymali: Ewa Zając, Lucyna Harmacińska, Jadwiga Silka, Anna Jaglarz, Sara Polcyn, Jolanta Cybuch i Zbigniew Jonczyk. Gratulujemy. A wystawę można zwiedzać w Gminnym Centrum Edukacyjno-Społecznym do końca stycznia.

Wycieczka do Cieplic

04.12.2013

I kolejny, niestety ostatni nasz wyjazd w ramach projektu "Uzdrowiskowy Dolny Śląsk". Tym razem bylismy w Jeleniej Górze-Cieplicach.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Lądka Zdroju 

W ramach projektu "Uzdrowiskowy Dolny Śląsk" w dniu 19 listopada 2013 r. zwiedzaliśmy Lądek Zdrój - jedno z najpiękniejszych uzdrowisk w naszym regionie.   

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny

Przypominam o konkursie fotograficznym na najciekawsze zdjęcie z wycieczek po uzdrowiskach. Na zdjęcia w formie elektronicznej ( płyta CD lub pendrive) czekam do czwartku 12.12.2013. Ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród nastąpi w czasie zakończenia projektu 19-go grudnia.

Koordynator UTW

Gabriela Leszczyńska 

Zaproszenie na wycieczkę

Wszystkich zainteresowanych zapraszam na wycieczkę do Jeleniej Góry - Cieplic. W ramach projektu "Uzdrowiskowy Dolny Śląsk" będziemy zwiedzać uzdrowisko, odwiedzimy również Muzeum Przyrodnicze a na koniec zażyjemy kąpieli w basenie uzdrowiskowym "Marysieńka".

Wyjazd 03.12.2013 r. o godz. 10.00.

 Zapisy w Gminnym Centrum lub pod numerem telefonu 74 8443503.

 

Zdobądź z Nami Europejskie Komputerowe Prawo Jazdy

 Gmina Wałbrzych wraz z partnerami Polską Izbą Młodych Przedsiębiorców LOM Wrocław oraz Centrum Doradztwa i Rozwoju Kompetencji we Wrocławiu, realizuje od stycznia 2013 r. projekt, pn. „Rozwój kapitału ludzkiego Aglomeracji Wałbrzyskiej poprzez wzrost kompetencji ICT jego mieszkańców”. Na realizację projektu Partnerzy pozyskali 100% dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013. Aktualnie trwa nabór uczestników na zajęcia, które rozpoczną się w styczniu przyszłego roku.

 W ramach projektu prowadzone są bezpłatne szkolenia komputerowe dla mieszkańców gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej - Wałbrzycha, Boguszowa-Gorc, Szczawna-Zdroju, Jedliny-Zdrój, Głuszycy, Mieroszowa, Czarnego Boru, Starych Bogaczowic, Walimia, Radkowa, Świebodzic, Kamiennej Góry oraz Miasta i Gminy Nowa Ruda, którzy ukończyli, co najmniej 18 lat, posiadają co najwyżej średnie wykształcenie oraz nie posiadają udokumentowanej znajomości obsługi komputera. Mogą to być osoby zatrudnione, bezrobotne, emeryci, renciści, pełnoletni uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, studenci I stopnia studiów.

 Po zakończeniu szkolenia, uczestnicy mogą uzyskać bezpłatnie Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych (ECDL - European Computer Driving Licence), potwierdzający nabycie przez nich umiejętności obsługi komputera na poziomie podstawowym lub zaawansowanym.

Czytaj więcej...

                                                                                   Zapraszamy wszystkich mieszkańców

                                                                                   na wykład monograficzny pt.

„Medyczne i fizjoterapeutyczne metody wspomagania aktywności  seniorów”

Wykład wygłosi dr Bogusław Bałuka – dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Zdrowia WWSZiP,

specjalista seksuologii i gerontologii

26.11.2013r. godz. 16.00

Gminne Centrum Edukacyjno-Społeczne w Starych Bogaczowicach

 

         

     Zajęcia w pierwszym semestrze

 

Semestr w pełni a my intensywnie zdobywamy nową wiedzę i umiejętności.

Czytaj więcej...

Podkategorie